Chuchelná – Stěbořice 2:1 (1:0)

V neděli 29. srpna se uskutečnil mistrovský zápas mezi TJ Spartak Chuchelná a TJ Sokolem Stěbořice. Naši borci podobně jako v minulém zápase na soupeře vystartovali ve velkém stylu. Hlavně útok, dobře podporovaný střední zálohou, činil obraně hostí velké problémy. Tutovky pálil Müller. Nakonec se mu však podařilo skórovat v 30. minutě, kdy si narazil míč s Nedvědem a tím se uvolnil přes dva obránce. Na střelu, kterou umístil k pravé tyči soupeřovy brány, si brankář sice šáhl, ale gólu již nezabránil. 1:0. Hosté se do té doby k ničemu zásadnímu nedostali. Jejich akce končili u našich obránců nebo se zmohli pouze na nepřesné střely z dálky. První poločas už žádnou gólovou nadílku nepřinesl, tak jsme do šaten šli po prvním poločase s těsným vítězstvím 1:0. Druhý poločas jsme měli pořád více ze hry. Soupeř nebyl vůbec nebezpečný díky hře naší obrany. A jistota v obraně pak oslovila i útok. Ve 48. minutě domací Valenta zahrával rohový kop. Soupeř odhlavičkoval ven z pokutového území, kde se míče ujal Michalík. Ten okamžitě poslal zpět na Valentu, který vyslal pocukrovaný centr do šestnáctky. Tam mezitím hráči vybíhali od rohového kopu. Boček se následně dvěma hbitými pohyby dostal před posledního obránce a centr usměrnil do brány. Hostující brankář něměl šanci. 2:0. Vypadalo to, že zápas pohodlně dohrajeme, ale po skórování druhé branky jsme velmi oslabili. Místo toho, abychom hráli s klidnou hlavou, jsme se zbytečně dostávali pod tlak. A soupeř se stával více a více nebezpečný. Balón se jim podařilo za naši brankovou čáru dostat až v 90. minutě. Po nepřesnostech se dostal soupeř do pokutového území a překonal brankáře Anděla. 2:1. Konec utkání se blížil čím dál, tím pomaleji. Ale naštěstí pro nás již soupeř branku nevsítil. Vyhráli jsme 2:1.

Sečteno a podtrženo: Zasloužené vítězství domácích bylo ohroženo zbytečně dramatickým koncem.

Sestava domácích:

Anděl

Faika
Michalík Valenta Fojtík

Pillar Nedvěd Stoklasa Stuchlík

Boček Müller

Střídali:

Šrámek, Koval, Lejnar

Sdílet