Úvalno – Chuchelná 2:2

Prvním utkáním našeho A-týmu v jarní části této sezóny byl zápas s TJ Družstevníkem Úvalno na jejich hřišti. Mač proběhl v sobotu 2.4.2011. V krásném a slunečném aprílovém dni jsme posíleni o četnou fanouškovskou skupinu vyrazili do Úvalna. V základní sestavě chyběl Boček, který se po zranění ještě nedostal do zápasového tempa a byl jako náhradník. Dále chyběl velikán Nedvěd, stoper Faika kvůli zranění a samozřejmě i gólman Anděl, který kvůli vyloučení ve Zlatníkách si musel dát jeden zápas pauzu. Do brány se postavil Jeníček Halfar. Hra od počátku byla vyrovnaná, naše střely se ovšem zdáli být více nebezpečnější. Soupeř jakoby hrál, kdo víc netrefí branku a Jenda moc zasahovat nemusel. Naopak při jedné akci se dostal k míči Lejnar a byl nedovoleně zastaven asi 5 metrů před šestnáctkou domácích. K míči se postavil Müller a kolem zdi poslal míč do spodního pravého rohu hostí. Gólman se pro střelu, která šla od tyče přímo do sítě, natahoval marně. 18. minuta 0:1. Hra pokračovala stejně, naše obrana držela těsné vítězství, i když si sem tam útočníci hostí udělali výlet, ale v zakončení zklamali. Při jednom takovém průniku přepadl hráč přes našeho obránce a sudí pískl penaltu. Nejhorší na tom ovšem bylo, že zrovna běžela 45. minuta. Soupeř nařízený pokutový kop proměnil a do sprch jsme v poločasu šli za stavu 1:1. V druhé části utkání jsme se zbytečně nepouštěli do ofenzivy a snažili jsme se soupeři kazit kombinaci s myšlenkou rychlého brejku. Poté, co se na hřišti objevil Boček se tak i stalo, Boček přisprintoval do souboje o míč s obráncem a jejich běžecký závod skončil centrem do vápna, kde již čekal Müller, aby mohl krásně half-volejem zakončit. 70.minuta 2:1. Výsledek se nám ovšem nepodařilo udržet, protože už v nastaveném čase nařídil sudí přímý kop proti naší obraně. Na centr do malého vápna si Halfar vyskočil a míč vyboxoval, jenže byl do něj natlačen jeden z našich obránců a došlo k nepříjemnému a bolestivému kontaktu. Sudí jasný faul v malém vápně na brankáře neodpískal a hostující hráč, jenž se kousek od našeho pokutového území zmocnil míče, naši opuštěnou bránu trefil. V 92. minutě 2:2. Po rozehrávce se již nic důležitého nestalo a sudí ukončil zápas.

Sečteno a podtrženo: Kluci i bez některých hráčů základní sestavy bojovali jako lvi a nebýt toho nešťastného gólu na konci, tak by si odvezli i tři body. Bod z venku je ale také dobrý a výsledek odpovídal i hře.

Sestava TJ Spartak Chuchelná:

Halfar

Stuchlík Šrámek Valenta Fojtík

Jiřík Gargoš Kotrč Stoklasa

Lejnar H. Müller

Střídali: Boček, Kamrád R., Michalík

Sdílet