Olympia Bruntál – Chuchelná 1:3 (0:1)

Tým Olympia Bruntál má sportovní areál ve vesničce jménem Moravskoslezský Kočov. Tam také v neděli 24. října přijel autobus s naším „A“ týmem a nemalým zástupem fanoušků. Nastoupili jsme bez zraněného Bočka. Soupeř, jak je jeho zvykem, začal velmi zhurta. Naše obrana se rozkoukávala a domácí jezdili po naši půli, jako by se nic nedělo. Jenže k nějakému přesnějšímu zakončení se nedostali. Anděl se ukázal, když posledními konečky prstů odvrátil čistou branku po střele z přímého volného kopu, která letěla přímo do šibenice. S postupem času jsme se začali dostávat více do hry. Soupeř jako by přicházel o síly a kluci se dostávali více dopředu. Také nervozita se pomaličku vytrácela z našich kopaček a začala se usidlovat na kopačkách soupeře. Ve 40. minutě jsme zahrávali rohový kop. Od pravého praporku kopal levačkou Valenta. Míč letěl na bližší tyč, kde se nacházel osamocený Gargoš. Sváteční hlavičkář a jeden z nejmenších hráčů na hřišti otevřel skóre přesně umístěnou hlavičkou, na kterou se brankář mohl jenom koukat. 0:1. Do konce poločasu se nic vážnějšího neudálo, kromě zranění Stoklasy, kterého v druhém poločase zastoupil Koval. Druhý poločas již nebyl ze strany domácích tak prudký, jak tomu bylo v prvním poločase. Fotbal byl svižný, k vidění byly šance, nedovolené zákroky a taky góly. V 55. minutě se dostal do křídla Koval. Téměř z brankové čáry vyslal nižší centr šajtlí směrem do pětky. Ten dopadl před brankáře a díky falši se stočil k vzdálenější tyči. Brankář domácích nezakročil. 0:2. Soupeř již byl nucen hrát více ofenzivněji. Tím se otevíraly cesty pro naše protiútoky. Z jednoho útoku jsme ovšem mohli inkasovat, když se řítili hráči domácích do našeho pokutového území, ale vyloženou šanci vykryl Anděl, když vyrazil prudkou střelu k tyči. Skóre se měnilo až v 82. minutě. Nedvěd vracel zpět na Valentu, ten naznačil odkop a kličkou „vykoupal“ dotírajícího útočníka. Přihrál zpět na volného Nedvěda, který vybídl nabíhajícího Fojtíka. Tomu se otevřela dálnice, po které uháněl a asi 10 metrů před šestnáctkou vyslal skákavou střelu, kterou umístil přesně k tyči. Brankář hostí na míč nedosáhl. 0:3. Zápas již byl rozhodnutý. S nulou jsme ovšem neodjeli. V 90. minutě se podařilo hostům ještě skórovat. Krajní záložník si zaběhl pro kolmou přihrávku, kterou dostal od středního záložníka. Vyslal prudkou přihrávku a míč v souboji se soupeřem do vlastní brány nejspíše dostal Michalík. Jenže tohle nám až tak moc nevadilo, protože hned po rozehrávce rozhodčí zapískal ten den naposled. Početná skupina fanoušků vytvořila příjemné prostředí. Patří jim podíl na vítězství a samozřejmě velký dík. Naši hráči se cítili jako doma.

Shrnuto a podtrženo: Chuchelná přivezla tři velmi cenné body z Bruntálu.

Sestava TJ Spartak Chuchelná:

Anděl

Valenta

Michalík Šrámek Fojtík

Stoklasa Nedvěd Gargoš Stuchlík

Faika Müller

Střídali: Koval, Lejnar, Halfar J.

Sdílet