Jindřichov – Chuchelná 0:2 (0:0)

Naše „A“ mužstvo muselo absolvovat asi nejdelší výjezd v celé soutěži, když se utkalo v sobotu 25.9. s TJ Slezanem Jindřichov. Minulá utkání v Jindřichově nám již několikrát ukázala, že budeme hrát proti přesile. A to se ukazovalo hned od začátku hry. Avšak mi nepatří soudit výkon rozhodčích. Hře Jindřichova však ani tato skutečnost nepomáhala. První poločas se hrál opravdu špatný fotbal. Soupeř měl opticky více ze hry, protože náš střed zálohy v prvním poločase nepracoval tak, jak jsme si zvykli v minulých zápasech. Tak se jim dařilo dobře kombinovat z obrany a měli tím balón více na kopačkách. Jindřichov v útoku ovšem nehrál nic. Naše obrana držela bezbrankový stav a brankář Anděl toho na práci moc neměl. Střely většinou končily daleko od brány nebo v jeho náruči. To naše hra dopředu byla lepší, tedy pokud nevezme v úvahu zásahy rozhodčích. Vypracovali jsme si pěkné šance po centrech krajních záložníků z křídel. Např. když po pasu a mrtvém ofsajdu Bočka, se řítil do křídla Lejnar, odcentroval a Müller byl zastven za hranicí faulu, ovšem sudí tohle Chuchelné nepískal. Soupeřova bezzubost v útoku se také nezměnila, takže do šatny jsme šli s výsledkem 0:0. Do druhého poločasu ovšem nastoupila „jiná“ Chuchelná. V prvním poločase ještě došlo k jisté změně v taktice. Autová vhazování poblíž rohového praporku začal vhazovat Boček, který dlouhými auty hledal Nedvěda na prodloužení a záložníci si hledali prostor ke střele. V 56. minutě se díky tomu podařilo vsítit branku a jakou. Boček hodil aut skoro až od pravého praporku, Nedvěd mezi pětkou a šestnáctkou prodloužil a Müller vystřihl o břevno krásný gól. 0:1. Naše to uklidnilo a Jindřichov šel do kolen. Jejich hra se proměnila v chaos. Chyby v obraně naši využívali, několikrát jsme se dostali do samostatných úniků. Müller těsně minul, Boček trefil gólmana, Koval tyč. Stoper Faika prošel přes celé hřiště, pak přihrál na Bočka, který mu z křídla vrátil nepřesně. Faika ještě míč vybojoval, ale na tvrdší nebo přesnější zakončení už mu moc sil nezbylo. I tak to byl pěkný fotbalový moment našeho stopera. Ke konci zápasu začali domácí faulovat, hlavně naši vysocí hráči dostávali pěkně do žeber. Ovšem naši borci se vždy vzpamatovali a bojovali až do konce, kde jsme na samém konci normální hrací doby, tj. v 90. minutě, dokázali skórovat, když se opět trefil – teď už kanonýr – Müller. Utkání tak skončilo 0:2 v náš prospěch.

Sečteno a podtrženo: Důležité tři body přivezli chlapci z venku.

Sestava TJ Spartak:

Anděl

Faika

Stuchlík Šrámek Fojtík

Lejnar H. Nedvěd Stoklasa Koval

Müller Boček

Střídali: Kamrád, Michalík


Sdílet