Chuchelná – Chomýž 3:0 (2:0)

Dalším domácím utkáním našich chlapců byl zápas s týmem, který v letošní sezóně kromě jedné prohry jenom vyhrával a před tímto kolem okupoval první místo v tabulce. Mluvím o týmu TJ Sokol Chomýž. Již několik utkání lze pozorovat na naší hře, že ze začátku na soupeře vyvineme velký nátlak. V neděli 19. září tomu opět nebylo jinak. Domácí tým od počátku hrál pěkný fotbal. Hosté, kteří se vyznačují agresivnějším a silovějším stylem hry, na naše rychlé útočníky nebyli připraveni. Boček s Müllerem hýřili jistotou, kterou jim dávala i podporující záloha se zodpovědnou obranou. Díky těmto aspektům se není čemu divit, že jsme v 7. minutě šli do vedení zásluhou Nedvěda, který se konečně dočkal gólu v této sezoně. Koval zatočil roh směrem k Nedvědovi. Náš vysoký záložník vyhrál souboj s gólmanem hostí mezi „pětkou“ a brankovou čarou a hlavou skóroval. 1:0. Naši hráli i nadále dobrý fotbal. Asi v 38. minutě Boček předběhl obránce a řítil se směrem k bráně na osamoceného brankáře. Byl však faulován skluzem zezadu těsně před hranicí pokutového území. Sudí ovšem zaváhal a místo jasného vyloučení volil mírnější trest a hráči udělil „pouze“ kartu žlutou. Rozhodčí předvedli kromě této jedné situace vyrovnaný výkon. Satisfakci si ovšem naši udělali o tři minuty později, kdy centroval z pravé strany Koval na Müllera. Ten byl nucen jít do souboje s obráncem. Obránce agresivitu přehnal a oba hráči šli k zemi. Müller však v pádu dokázal skórovat, když trefil míč stehnem. V 41. minutě jsme vedli 2:0. Do konce poločasu se na hřišti nic závažného neudálo. Do druhého poločasu jsme nastoupili v pohodě. Nebylo to kvůli výsledku, ale spíše dobrou a jistou hrou. Styl naší hry pokračoval i nadále. Měli jsme více ze hry. Soupeř se dostával do šancí minimálně a nevyužili ani jednu standardní situaci. Největší šanci v zápasu si ovšem vytvořili v 74. minutě, když naše hra trošku ovadla. Jeden z hráčů hostí si posunul balón z hranice šestnáctky doprava, avšak vylámal si zuby na brankáři Andělovi, který toho ten den na práci moc neměl, ale když bylo třeba, tak dobře zakročil. Naši se touto situací probudili a zvýšili taky náskok. V 83. minutě skóroval opět Müller po průniku obranou a střelou k tyči. Naši už poté hráli v pohodě. Soupeř nejspíš taky pochopil, že dnes body zůstanou v Chuchelné. Takže zápas skončil 3:0 v prospěch TJ Spartaku Chuchelná.

Sečteno a podrtženo: Pěkný zápas, který stálo za to vidět. Místa k sedění však zaplněny nebyly ani ze čtvrtiny, přitom bylo kráné počasí. Jak se asi hraje doma našim hráčům, když na zápase venku vidí daleko větší podporu domácího celku?

Sestava TJ Spartak:

Anděl

Faika

Fojtík Šrámek Stuchlík

Koval Gargoš Nedvěd Lejnar H.

Müller Boček

Střídali: Pillar, Stoklasa, Valenta

Sdílet